Антибактериска сребрена ткаенина

Антибактериска сребрена ткаенина Производители. Купете висок квалитет Антибактериска сребрена ткаенина од Taiwan.
WOUDER TEXTILE CO., LTD. е технички Антибактериска сребрена ткаенина производителот, набавувачот и извозник на клиенти во Taiwan. Нашите секојдневни цените се пониски и нашиот производ селекција е многу поголем од трговците на мало или на големо снабдување компании во вашата област. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да бидат слободни да контактирајте не.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Антибактериска сребрена ткаенина, треба да знаете за највисок квалитет на Антибактериска сребрена ткаенина производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Нашите

Антибактериска сребрена ткаенина

достапни во различни спецификации, се познати по ред завршна обработка, отпорност на корозија и издржливост. Овие ефективни производи се во согласност со дефинираните стандардите за индустријата.
  • Антибактериска сребрена ткаенина - Medical membrane
Антибактериска сребрена ткаенина
модел - Medical membrane
Медицинска мембранска ткаенина
Медицинска мембрана

Полиестер 75 Denier антибактериски greige,употребата на неоргански сребрени јонски антибактериски материјали,со супериорен антибактериски,може да ја инхибира активноста на живите бактерии,вируси,за да се спречи размножување на бактерии за да се создаде вискозно чувство,микробно влошување на мирисот.А ефектот е континуиран,дури и по долг период на употреба или повеќекратно миење сè уште може да одржи совршен антибактериски ефект.Тоа е долго-траен антибактериски материјал.Сигурна безбедност за човечкото тело,без штетни тешки метали,преку акутна орална токсичност,иритација на кожата,чувствителна кожа и други тестови.И пристап до ЕПА на САД,FDA и други сертификати.Постои и отпорност на топлина,дури и во топла средина
Enquiry Now
производи Листа
Анти-бактериска ткаенина Анти-бактериската заштита помага да се спречат мириси и габични акумулации во текстилните производи, исто така, да се намали растот на бактерии кои предизвикуваат непријатни мириси на телото. ✓Анти-бактериски влакна:Антимикробните адитиви може да се стопат измешани во полимерот за време на обработката и да обезбедат третман за ограничување за контрола на бактериите или габите. ✓Антимикробни адитиви:Антимикробните ткаенини и текстил се влакна-на база на супстрати на кои се нанесени антимикробни средства на површината,или инкорпорирани во влакната,правење производ кој го инхибира растот на микроорганизмите. ✓Анти-бактериски облоги:Нашиот анти-бактериската обвивка го спречува растот на бактериите со уништување на нивниот клеточен ѕид.Тоа’долго-термин терминатор на микроб кој безбедно враќа над 90%на бактерии. Функциите на анти-бактериска ткаенина доаѓа од завршна обработка или предиво,кои ја чуваат ткаенината од бактериски и свежи од мирис е најмногу за ткаенина за спортска облека,бебешки текстил.
Водоотпорна ткаенина Водоотпорни ткаенини се ткаенини кои се,инхерентно,или биле третирани да станат,отпорен на пенетрација на вода и мокрење.Терминот”водоотпорен”се однесува на усогласеноста со регулаторната спецификација и специфичните услови на методот на лабораториски испитувања.Тие се обично природни или синтетички ткаенини кои се ламинирани или обложени со хидроизолационен материјал како гума,поливинил хлорид(ПВЦ),полиуретан(СТП),силиконски еластомер,флуорополимери,и восок.Третманот може да биде или на ткаенината за време на производството или на готови производи по производството,на пример со хидроизолационен спреј.Примерите ја вклучуваат гумената ткаенина што се користи во јакните на Мекинтош,сауна одела и чамци на надувување.
Заштита од топлина Направени со широк спектар на подлоги,ХИТЕКС®Ткаенините и текстилот отпорни на топлина имаат континуирана работна температура од 400̊Ф&бик;204̊C до 5000̊Ф&бик;2760̊В(нема присуство на кислород).Многу стандардни производи се достапни во конфигурации од плетена или ткаена ткаенина,плетена или плетена лента,плетено или плетено јаже(и тркалезни и квадратни),и плетени или плетени ракави.Имаме и можност да ламинираме со фолија или притисок-чувствително лепило или нанесете специјален слој за апликации кои бараат зголемена топлина,абразија,или хемиска отпорност.