Јакна со 3 слоја

Висок квалитет Јакна со 3 слоја Добавувач, производител од Taiwan.
WOUDER TEXTILE CO., LTD. е еден од познати имиња кои се вклучени во Taiwan производителот, снабдувачот и извозник на широк спектар на Јакна со 3 слоја. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Ние обезбеди овие производи со различни градации во големина и спецификации индивидуализира според потреби и потреби на клиентите. Нашите клиенти може да се искористат од нас овие производи со висок квалитет по пристапни цени.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Јакна со 3 слоја, треба да знаете за највисок квалитет на Јакна со 3 слоја производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
Го поздравуваме нови и стари клиенти дома и во странство во посета на нашата компанија. Ајде да се развие постојано развиваат нови

Јакна со 3 слоја

производи и оди напред заедно. Во потрага напред на нашата совршена соработка и resplendent достигнување во иднина.
  • Јакна со 3 слоја - HJL003
Јакна со 3 слоја
модел - HJL003
Жените’Лесна тенка ветроотпорна водоотпорна долга верзија на отстранлива мека јакна со хауба(Брзо сушење ткаенина)
HJL003

Употребата на три-технологија на ламиниране на слоеви,така што јакна за да се постигне дише,ветроупорен,дождоотпорен ефект,првиот површински слој на ткаенина обоен со еколошки C6 водоотпорен агенс,вториот слој на водоотпорен и дише филм во притисок за поставување на формата,и на крајот притисокот на третиот слој на ткаенина од руно,избор на патент YKK патент,наежвам внатрешниот слој содржи двојно-приспособување на бравата со јамка на појасот,себе-прилагодување,целокупниот визуелен дизајн,три-димензионални тенок и ткаенина лесен и не тежок.
Enquiry Now
производи Листа
Мажите’е лесен водоотпорен,брзо-сушење,УВ заштита,големи-џеб пет-точка панталони(Лесна ткаенина)HPM007 Усвои исклучително брзо-сушење ликра супер-ткаенина за истегнување,оваа ткаенина не само што има влага-апсорбирачки и брз-сушење,ултра-лесно дише,анти-нечистотија и анти-солза,без промена на бојата и без деформација....итн.,голем број на функции.Во исто време,ги има предностите на водоотпорната технологија,циркулација и дише,природна удобност,итн.Тој е дизајниран за топло и влажно време,брзо сушење и дише,а ткаенината е полесна и потенка.
Мажите’s поларна топла облека водоотпорна и ветроупорна две-парче јакна(Водоотпорна ткаенина)DMJ002 Ткаенина:Надворешен>>88%Најлон+12%Спандекс+Мембрана водоотпорна мембрана Четири-еднострана супер еластичност ПродолжувањеРастегливи и удобни три-абење со димензионални решетки-отпорен површински делВнатрешен дел>>Полиестер 100%густи влакна од микрофибер -Високо водоотпорен и дише филм:водоотпорен WP 40000mm дише MP 10000mvp99%водоотпорен од професионална класа C6:99%водоотпорен,отпорен на дамки,Отпорен на лини -Отпорност на студ: -40 степени>>Носење за дожд:25~10 степени >>едно парче се обидуваат да носат може да биде погодна температура три носат јакна. -Јака зголемена капа длабоко око 12cm-фаќање ветер,дождот и снегот може да се отстранат,може да се чува и во задниот дел на капачето на јаката од двете страни на скриенотоПафта од ткаенина може да се затвориАбразија/ветер/четири-еднострано еластично/водоотпорен/анти-брчка испакната површина двојна спојување проверете шема99.99%водоотпорна ткаенина+водоотпорен патент,два-начин водоотпорен патент на горниот и долниот дел од плакетот за да ги олесни активностите за регулирање на температурата на телото -Повеќекратни рефлектирачки отпечатоци:зголемување на ноќното предупредување и безбедностСтраничните џебови за дожд имаат сонце-прилагодлив половината градина Dongdi,кога е ладно,можете да го прилагодите фиксирањето на половината со вметнување на раката во џеботЗаоблена линија за да се спротивстави на макро ветеротВнатрешната кадифена јака:против брадата-затка за гребење,топла соба стои град зголемен дизајн,може да го спречи студениот ветер,соодветно за замена на шалот.Наместо шал. >мулти-дизајн на џеб:целосно водоотпорен голем-копче за повлекување капацитет,погодно за ден-кревање,може правилно да го замени парчето торба. >предниот граден кош и левата рака задниот водоотпорен џеб со патент може да биде соодветен за да ги ставите лесно достапните мобилни телефони или очила. -Ветроупорното капаче и под тресењето се приспособени да се соберат чиста може да одговараат на телото за да ја подобрат заштитата од ветер и топлината
Еко ткаенина КОРДУРА®ЕКО текстил го усвои INVISTA&трговија;рециклирано PET предиво со висока издржливост,кој е GRS сертифициран.Физичкото својство на ткаенината на отпорност на кинење и триење е посилно од обичната рециклирана ПЕТ ткаенина,а има и подобри перформанси.