Висок квалитет Раствор обоена ткаенина Добавувач, производител од Taiwan.
WOUDER TEXTILE CO., LTD. беше основана како Taiwan Раствор обоена ткаенина производителот и добавувачот, Нашата фабрика вклучува многу најдоцна во hi-tech машини и опрема за тестирање. Ние продолжува да се подобри на квалитетот на производот и да се обезбеди дека секој производ надминува перформансите и сигурноста стандарди се очекува од страна на клиентите во целиот свет. Клиенти се увери од добивањето на повеќето иновативни и највисок квалитет на професионални производи. Ве молиме да не двоумење да контактирајте не сега.

Раствор обоена ткаенина

Жените’Лесна тенка ветроотпорна водоотпорна долга верзија на отстранлива мека јакна со хауба(Брзо сушење ткаенина)HJL003 Употребата на три-технологија на ламиниране на слоеви,така што јакна за да се постигне дише,ветроупорен,дождоотпорен ефект,првиот површински слој на ткаенина обоен со еколошки C6 водоотпорен агенс,вториот слој на водоотпорен и дише филм во притисок за поставување на формата,и на крајот притисокот на третиот слој на ткаенина од руно,избор на патент YKK патент,наежвам внатрешниот слој содржи двојно-приспособување на бравата со јамка на појасот,себе-прилагодување,целокупниот визуелен дизајн,три-димензионални тенок и ткаенина лесен и не тежок.
Мажите’е лесен водоотпорен,брзо-сушење,УВ заштита,големи-џеб пет-точка панталони(Лесна ткаенина)HPM007 Усвои исклучително брзо-сушење ликра супер-ткаенина за истегнување,оваа ткаенина не само што има влага-апсорбирачки и брз-сушење,ултра-лесно дише,анти-нечистотија и анти-солза,без промена на бојата и без деформација....итн.,голем број на функции.Во исто време,ги има предностите на водоотпорната технологија,циркулација и дише,природна удобност,итн.Тој е дизајниран за топло и влажно време,брзо сушење и дише,а ткаенината е полесна и потенка.
Мажите’s поларна топла облека водоотпорна и ветроупорна две-парче јакна(Водоотпорна ткаенина)DMJ002 Ткаенина:Надворешен>>88%Најлон+12%Спандекс+Мембрана водоотпорна мембрана Четири-еднострана супер еластичност ПродолжувањеРастегливи и удобни три-абење со димензионални решетки-отпорен површински делВнатрешен дел>>Полиестер 100%густи влакна од микрофибер -Високо водоотпорен и дише филм:водоотпорен WP 40000mm дише MP 10000mvp99%водоотпорен од професионална класа C6:99%водоотпорен,отпорен на дамки,Отпорен на лини -Отпорност на студ: -40 степени>>Носење за дожд:25~10 степени >>едно парче се обидуваат да носат може да биде погодна температура три носат јакна. -Јака зголемена капа длабоко око 12cm-фаќање ветер,дождот и снегот може да се отстранат,може да се чува и во задниот дел на капачето на јаката од двете страни на скриенотоПафта од ткаенина може да се затвориАбразија/ветер/четири-еднострано еластично/водоотпорен/анти-брчка испакната површина двојна спојување проверете шема99.99%водоотпорна ткаенина+водоотпорен патент,два-начин водоотпорен патент на горниот и долниот дел од плакетот за да ги олесни активностите за регулирање на температурата на телото -Повеќекратни рефлектирачки отпечатоци:зголемување на ноќното предупредување и безбедностСтраничните џебови за дожд имаат сонце-прилагодлив половината градина Dongdi,кога е ладно,можете да го прилагодите фиксирањето на половината со вметнување на раката во џеботЗаоблена линија за да се спротивстави на макро ветеротВнатрешната кадифена јака:против брадата-затка за гребење,топла соба стои град зголемен дизајн,може да го спречи студениот ветер,соодветно за замена на шалот.Наместо шал. >мулти-дизајн на џеб:целосно водоотпорен голем-копче за повлекување капацитет,погодно за ден-кревање,може правилно да го замени парчето торба. >предниот граден кош и левата рака задниот водоотпорен џеб со патент може да биде соодветен за да ги ставите лесно достапните мобилни телефони или очила. -Ветроупорното капаче и под тресењето се приспособени да се соберат чиста може да одговараат на телото за да ја подобрат заштитата од ветер и топлината
Еко ткаенина КОРДУРА®ЕКО текстил го усвои INVISTA&трговија;рециклирано PET предиво со висока издржливост,кој е GRS сертифициран.Физичкото својство на ткаенината на отпорност на кинење и триење е посилно од обичната рециклирана ПЕТ ткаенина,а има и подобри перформанси.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Раствор обоена ткаенина, треба да знаете за највисок квалитет на Раствор обоена ткаенина производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
Глобалниот пазар на

Раствор обоена ткаенина

производи, со нетрпение го очекува од голем успех. Ние врз основа на духот на големите претпријатија да се изгради бренд цели, се придржуваат стабилна и долгорочен развој. Добредојде пријатели од сите сфери на животот да дојде во посета, насоки и бизнис преговори.