Антибактериска ткаенина | WOUDER TEXTILE CO., LTD.
WOUDER TEXTILE CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Антибактериска ткаенина in Taiwan кои се дизајнирани со помош на висок степен на суровина што е снабден од нашите ценети продавач база, кои имаат искуство на пазарот. Во прилог на производство на нив во стандардни димензии, ние исто така нудиме на нашите клиенти можност за измената на овие производи, како на нивните специфични барања. Нашите производи е на располагање во многу разумни цени.

Антибактериска ткаенина

Мажите’s Замрзнато предиво Издржливо растегнување Брзо сушење Краток врв со кружен врат(Анти-мирис Ткаенина)D1601 Меѓународни брендови специјални стереоскопски ладни цевки ткаени еластична ткаенина,со користење на специјален туѓ материјал префинет број на предиво за спојување 40%со посебен метод на ткаење,за да се постигне оригиналната еластичност на предивото,кул чувство,дренажа на пот,брзо сушење,УВ отпор UPF50+и лесни влакна...итн.Тоа е високофункционална облека погодна за носење во лето,лесен за движење и одлична удобност.
Мажите’со повеќекратни џебни водоотпорни панталони за планинарење со издржливо растегнување од УВ(растеглива ткаенина),HPM012 Европска функционална ткаенина,заштита на животната средина антибактериска ткаенина,технологија водоотпорни панталони од супер растегувачки заштитен материјал,обезбедување на лето сите на отворено,планинарење,домот не може да го запре удобноста,флексибилност,и мулти-дизајн на џеб,внатре и надвор од вкупно шест џебови со патент-внатре скриени џебови со двојна коса црта големи џебови,е многу јака функционална панталона.
Жените’s Влага што дише-фитил Брзи-сушење Краток врв(Ткаенина со висока воздушна пропустливост)DL1704 Овој врв особено користи 3D три-димензионална циркулациона мрежа што дише,мрежа што дише користејќи 10%Мрежеста ткаенина од проводник од ликра,во револуционерното шупливо влакно,лесен 40% ~50%предиво од влакна,создавајќи поголем проток на воздух во влакното,така што ткаенината во жешкото лето има брз ефект на ладење,и освежувачки дише не влажно леплива.Има висока функција на отпорност на УВ UPF50+,брзо сушење и отстранување на влага.Тенкиот фит и ткаенината со висока растегливост го прават поудобно за носење за време на спортување.
Мажите’s кадифе топли панталони DuPont водоотпорни меки школки(Дупон јонска ткаенина)HMP007 Германскиот дизајнер ги додава елементите на европското високо-крај на наутичкото носење на различна функционална облека,со совршено кроење и тенок облик на телото,покажувајќи го врвниот производ со високи спецификации и висок квалитет,следејќи ги најпопуларните и најинвентивните бои на Париз и Милано,со најкомплицираниот германски дизајн,мулти-кроење на парчиња,плус три-димензионално шиење,со ладно и удобно на топлина,и крајно истегнување на активностите,станувајќи функционална висока-краен производ.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Антибактериска ткаенина по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Антибактериска ткаенина
Ние сами многу надарен занаетчија таленти кои се гарантира навремена испорака со врвен квалитет

Антибактериска ткаенина

. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!