Одржлива ткаенина | WOUDER TEXTILE CO., LTD.
WOUDER TEXTILE CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозник на Одржлива ткаенина in Taiwan кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Достапно во разни бои нашата палета е многу издржлив и спектакуларно во својата завршница и затоа е во високата побарувачка од целиот свет.

Одржлива ткаенина

Рециклирана ткаенина Иницијатива за производи на еко-Серијата пријателски рециклирана ткаенина се заснова на перспективата за намалување на отпадот и рециклирање.Начинот на набавка на суровина,или рециклирање од пошта-потрошувачки ПЕТ шише или фрлена рибарска мрежа,елаборира претворање на пластичниот отпад во употребливи ресурси и понатаму,да се користат такви ресурси за производство на предиво и текстил.Тоа помага да се намали влијанието на пластичниот отпад врз животната средина и морските животни, како и да се намали зависноста од природните ресурси-нафта.
100%Полиестер 300D DopeDye ткаенина(Раствор обоена ткаенина)300D 100%Полиестер 300 denier DopeDye ткаенина е заштеда на енергија&еколошки чист суровина проѕирен полиуретански заден слој и водоотпорна завршница.Овие карактеристики ја прават оваа ткаенина од 300 denier популарен избор за различни апликации.Облога и водоотпорна завршница тоа значи дека нивните влакна и предива имаат вода-одбивен квалитет.Течноста никогаш не поминува целосно и го олеснува нивното чистење.
Сорона 75Д Еко-Пријателска ткаенина(Био-Материјал Ткаенина)Сорона 75Д Полиестер 75 denier Сорона водоотпорна ткаенина,Сорона е растение-врз основа,подеднакво растеглива ткаенина и може да се рециклира во која било нормална струја за рециклирање полиестер.Неговиот производствен процес е исто така неверојатно ефикасен и произведува значително помалку стакленички гасови.Сорона’Истегнувањето е трајно,што значи дека можете да го истегнете и секогаш ќе закрепнува.Има помеко чувство и полесно поддржува,повеќе разновидна боење со одлична издржливост на миење и отпорност на УВ.Оваа комбинирана ткаенина од Сорона влакна не само што ќе ја направи помека,поудобна облека, но со уште поголема еластичност.
Ткаенина без PFOAPFOA Флуор-бесплатни полимери специјално дизајнирани за текстилни апликации.Тие обезбедуваат издржлива водоотпорност(DWR)ефект и својства за ослободување на дамки на третираните материјали.Новите еколошки водоотпорни средства од типот C6 и C0 не само што можат да одвратат вода и масло,но и да се усогласат со законите на ЕУ кои целосно ја забранија употребата на PFC.Со цел да биде повеќе еко-пријателски,У-долго сега користи C6 и C0 водоотпорен агенс за производство на сродни производи.Овие ткаенини се отпорни на вода и масло,и во исто време имајте мазно чувство на рацете.Поради својата карактеристика се отпорни на масло и вода,исто така е широко користен како помошен агенс за третман на водоотпорен и масло отвратителен во текстилот,теписи,материјали за чевли и други производствени полиња за кои е потребна површината-отвратителен третман.Истражувањата покажаа дека перфлуоројаглеродите можат да влијаат на репродукцијата и откако ќе се испуштат во животната средина,тие ќе бидат распоредени во атмосферата.Тие се многу упорни,што значи дека ќе останат во околината долго време.PFOA може да остане во човечкото тело до четири години,и експериментите со животни потврдија дека таквите соединенија можат да предизвикаат тумори,додека соединенијата содржани во PFOS опстојуваат во околината и имаат тенденција да се акумулираат во човечки и животински ткива,и предизвикуваат токсични оштетувања,може да предизвика респираторни проблеми кај луѓето.Одделот за еколошки прашања на Обединетите нации(УНЕП)исто така официјално објави во декември 2007 година дека PFOS е еден од постојаните органски загадувачи(POPs),па мора да биде ограничено.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Одржлива ткаенина по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Одржлива ткаенина

Одржлива ткаенина

достапни во различни димензии, овие може да се прилагоди според специфичните барања на нашите клиенти. Понатаму, ние се тестираат овие строго пред да се потребите на нашите клиенти. Нашите производи се во согласност со добро дефинирани индустриски стандарди и достапни на разумни стапки.