Раствор обоен полиестер

Висок квалитет и најдобра цена Раствор обоен полиестер во Taiwan.
Ве молиме проверете Раствор обоен полиестер преку нашата веб страница. Ние сме снабдувач, производител, извозник и одличен дизајнер. Ние, исто така, имаат пријателски работниот тим, па ние само веруваме дека можеме да стори сé што е совршено за вас. Ние сме убедени дека примероците ќе биде многу задоволителен. Нашите взаемното разбирање и соработка, секако, ќе резултира со важни бизнис и добра сервисот ќе видите било можност да се направи подобро, ги споделите со нас, ние ќе бидете сигурни дека сите ваши барања ќе добивате нашиот брза внимание.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Раствор обоен полиестер, треба да знаете за највисок квалитет на Раствор обоен полиестер производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Сите вработени ќе им служи на стари и нови клиенти со најдобрите

Раствор обоен полиестер

и најдобра услуга. Вашето задоволство е наше задоволство, ние го поздравуваме и да ја цениме вашиот предлог и повратни информации за тоа како можеме да ви служат подобро. Очекувам да има добри деловни односи со тебе наскоро!
  • Раствор обоен полиестер - 300D
Раствор обоен полиестер
модел - 300D
100%Полиестер 300D DopeDye ткаенина(Раствор обоена ткаенина)
300D

100%Полиестер 300 denier DopeDye ткаенина е заштеда на енергија&еколошки чист суровина проѕирен полиуретански заден слој и водоотпорна завршница.Овие карактеристики ја прават оваа ткаенина од 300 denier популарен избор за различни апликации.Облога и водоотпорна завршница тоа значи дека нивните влакна и предива имаат вода-одбивен квалитет.Течноста никогаш не поминува целосно и го олеснува нивното чистење.
Enquiry Now
производи Листа
Рециклирана ткаенина Иницијатива за производи на еко-Серијата пријателски рециклирана ткаенина се заснова на перспективата за намалување на отпадот и рециклирање.Начинот на набавка на суровина,или рециклирање од пошта-потрошувачки ПЕТ шише или фрлена рибарска мрежа,елаборира претворање на пластичниот отпад во употребливи ресурси и понатаму,да се користат такви ресурси за производство на предиво и текстил.Тоа помага да се намали влијанието на пластичниот отпад врз животната средина и морските животни, како и да се намали зависноста од природните ресурси-нафта.
Сорона 75Д Еко-Пријателска ткаенина(Био-Материјал Ткаенина)Сорона 75Д Полиестер 75 denier Сорона водоотпорна ткаенина,Сорона е растение-врз основа,подеднакво растеглива ткаенина и може да се рециклира во која било нормална струја за рециклирање полиестер.Неговиот производствен процес е исто така неверојатно ефикасен и произведува значително помалку стакленички гасови.Сорона’Истегнувањето е трајно,што значи дека можете да го истегнете и секогаш ќе закрепнува.Има помеко чувство и полесно поддржува,повеќе разновидна боење со одлична издржливост на миење и отпорност на УВ.Оваа комбинирана ткаенина од Сорона влакна не само што ќе ја направи помека,поудобна облека, но со уште поголема еластичност.
Ткаенина без PFOAPFOA Флуор-бесплатни полимери специјално дизајнирани за текстилни апликации.Тие обезбедуваат издржлива водоотпорност(DWR)ефект и својства за ослободување на дамки на третираните материјали.Новите еколошки водоотпорни средства од типот C6 и C0 не само што можат да одвратат вода и масло,но и да се усогласат со законите на ЕУ кои целосно ја забранија употребата на PFC.Со цел да биде повеќе еко-пријателски,У-долго сега користи C6 и C0 водоотпорен агенс за производство на сродни производи.Овие ткаенини се отпорни на вода и масло,и во исто време имајте мазно чувство на рацете.Поради својата карактеристика се отпорни на масло и вода,исто така е широко користен како помошен агенс за третман на водоотпорен и масло отвратителен во текстилот,теписи,материјали за чевли и други производствени полиња за кои е потребна површината-отвратителен третман.Истражувањата покажаа дека перфлуоројаглеродите можат да влијаат на репродукцијата и откако ќе се испуштат во животната средина,тие ќе бидат распоредени во атмосферата.Тие се многу упорни,што значи дека ќе останат во околината долго време.PFOA може да остане во човечкото тело до четири години,и експериментите со животни потврдија дека таквите соединенија можат да предизвикаат тумори,додека соединенијата содржани во PFOS опстојуваат во околината и имаат тенденција да се акумулираат во човечки и животински ткива,и предизвикуваат токсични оштетувања,може да предизвика респираторни проблеми кај луѓето.Одделот за еколошки прашања на Обединетите нации(УНЕП)исто така официјално објави во декември 2007 година дека PFOS е еден од постојаните органски загадувачи(POPs),па мора да биде ограничено.