Водоотпорна ткаенина | WOUDER TEXTILE CO., LTD.
WOUDER TEXTILE CO., LTD. е прва класа техничка компанија, специјализирана за обезбедување Водоотпорна ткаенина, база во Taiwan. Се фокусираме на истражување и развој на производи, како и производство и продажба на нив со висок квалитет.

Водоотпорна ткаенина

Жените’Лесна тенка ветроотпорна водоотпорна долга верзија на отстранлива мека јакна со хауба(лесна ткаенина)HJL003 Германија’врвот водоотпорен,дише и ветроупорна мека школка јакна,користејќи водоотпорен 20,000mm дише 8000mvp четири-еднострана еластична ткаенина,како и три-технологија на ламиниране на слоеви,ткаенината дише и дише,внатрешниот слој ламиниран со фино руно многу погоден за зимско ладно носење на јавање на отворено.
Мажите’е ултра-се водат Fleece ветроотпорни водоотпорни Меки школки Топло панталони(Comfort Stretch Ткаенина)HMP015 Овие мажи’панталони,користењето на водоотпорен DuPont TEFLON може да биде водоотпорен,нафта-отпорни,анти-загадувањето,заедно со Вард’е ексклузивна три-Технологија на ламиниране на слој топла школка за да се постигне ефект на функционална топлина,контрола на температурата на заклучување и има двоен еластичен појас,мулти-функционални џебови и тенок дизајн,така што функцијата на панталоните,на повисоко ниво.
Парови стилски двоен-еднострана издржлива растеглива водоотпорна лесна јакна за дождливо време со качулка(Лесна ткаенина)D1701 Користење на светот’врвен бренд меѓународен професионален врв-технолошка ткаенина,високо водоотпорен 15,000 мм дише 6,000 MVP,и преку меѓународниот тест за заштита од сонце UPF50+лесна супер растеглива јакна со качулка. Реверзибилно палто двете страни се сонце-отпорни,дише,и водоотпорен,со големи џебови со патент за лесно складирање.Целосно тестиран PFOA/Животна средина без флуор без PFOS и водоотпорен,еколошки, додека сеуште одржува високи перформанси.
Кордура КОРДУРА®е дизајниран со најлон 6.6 Предива со текстура со воздух.Greige е издржлив и со одлична отпорност на триење и одлична цврстина на кинење.Стил за широк спектар на облека, вклучувајќи спортови за издржливост на отворено(качување,возење велосипед,скијање)носи,работа носи,торби,багаж и ранци,воена опрема,алпинистички облеки и заштитна горна облека како што е облеката за мотоцикли.Исто така се користи во апликации за зајакнување на облеката.КОРДУРА®е назначен од многу брендови ширум светот,грегите се широко користени.Во прилог на основните барања како што се Anti Abrasion,Мала тежина,удобност,еластичност.Можете да изберете различни најлон КОРДУРА®greiges според вашите различни намени и примена.  
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Водоотпорна ткаенина по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Водоотпорна ткаенина
Главно ние професионално производство со врвен квалитет

Водоотпорна ткаенина

, Дека посветени да обезбедат најдобрите производи и служи за да ви по најповолна цена. Имаме испорачува нашите производи на многу клиенти со добра репутација за неколку години. Па ние сигурно може да се каже дека квалитетот и цената на нашите производи ќе ви помогнат и вашите клиенти задоволи.