Ткаенина од Кордура

Ткаенина од Кордура по најдобра цена во Taiwan.
Ние сме секогаш внимава на пазарот и клиентите побарувачката во секое време и менување на нашата стратегија во согласност со неа. Ние производител, на снабдувачот и извозникот на најдобар квалитет на Ткаенина од Кордура како и брза и задоволителна услуга во согласност со животната средина на пазарот и клиентите во Taiwan , Која го отелотворува нашите основни вредности на клиент центрирана и пазарно ориентирани на квалитетот на производот.
Најдете онлајн детали за компанијата што продава Ткаенина од Кордура. Добијте информации за добавувачите, производителите, OEM, ODM, фабриката, трговците на Ткаенина од Кордура кои нудат најдобра цена во Taiwan
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Ткаенина од Кордура

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Ткаенина од Кордура - Cordura
Ткаенина од Кордура
модел - Cordura
Кордура

КОРДУРА®е дизајниран со најлон 6.6 Предива со текстура со воздух.Greige е издржлив и со одлична отпорност на триење и одлична цврстина на кинење.Стил за широк спектар на облека, вклучувајќи спортови за издржливост на отворено(качување,возење велосипед,скијање)носи,работа носи,торби,багаж и ранци,воена опрема,алпинистички облеки и заштитна горна облека како што е облеката за мотоцикли.Исто така се користи во апликации за зајакнување на облеката.КОРДУРА®е назначен од многу брендови ширум светот,грегите се широко користени.Во прилог на основните барања како што се Anti Abrasion,Мала тежина,удобност,еластичност.Можете да изберете различни најлон КОРДУРА®greiges според вашите различни намени и примена.
 
Enquiry Now
производи Листа
Жените’Лесна тенка ветроотпорна водоотпорна долга верзија на отстранлива мека јакна со хауба(лесна ткаенина)HJL003 Германија’врвот водоотпорен,дише и ветроупорна мека школка јакна,користејќи водоотпорен 20,000mm дише 8000mvp четири-еднострана еластична ткаенина,како и три-технологија на ламиниране на слоеви,ткаенината дише и дише,внатрешниот слој ламиниран со фино руно многу погоден за зимско ладно носење на јавање на отворено.
Мажите’е ултра-се водат Fleece ветроотпорни водоотпорни Меки школки Топло панталони(Comfort Stretch Ткаенина)HMP015 Овие мажи’панталони,користењето на водоотпорен DuPont TEFLON може да биде водоотпорен,нафта-отпорни,анти-загадувањето,заедно со Вард’е ексклузивна три-Технологија на ламиниране на слој топла школка за да се постигне ефект на функционална топлина,контрола на температурата на заклучување и има двоен еластичен појас,мулти-функционални џебови и тенок дизајн,така што функцијата на панталоните,на повисоко ниво.
Парови стилски двоен-еднострана издржлива растеглива водоотпорна лесна јакна за дождливо време со качулка(Лесна ткаенина)D1701 Користење на светот’врвен бренд меѓународен професионален врв-технолошка ткаенина,високо водоотпорен 15,000 мм дише 6,000 MVP,и преку меѓународниот тест за заштита од сонце UPF50+лесна супер растеглива јакна со качулка. Реверзибилно палто двете страни се сонце-отпорни,дише,и водоотпорен,со големи џебови со патент за лесно складирање.Целосно тестиран PFOA/Животна средина без флуор без PFOS и водоотпорен,еколошки, додека сеуште одржува високи перформанси.