Најлон со висока издржливост Добавувач и производител во Taiwan.
WOUDER TEXTILE CO., LTD. е водечки производител, снабдувач на широк опсег на Најлон со висока издржливост in Taiwan. Ние се придржуваат кон духот "Солидарност, борба, иновации и работа посветеност", нашата компанија има положено ISO за управување со квалитетот сертификат, сите производи имаат сертификат. Види ги задоволи клиентите, како нашиот објект, видете на барањата на пазарот како насока и постојано подобрување на квалитетот и развој на нови производи. Нашата цел е квалитет прво, кредитна состојба, победи на пазарот. Ние инсистираме во добар квалитет, добар кредит, добра услуга и конкурентна цена и соработувал со клиентите. Добредојдовте на сите пријатели дојде да контактирате со нас за да се воспостави деловни односи.

Најлон со висока издржливост

Жените’Спортска функционална кратка хакама со издржлива истегнување водоотпорна едно парче(Најлон)HPL003 Скортот е направен од вода-отвратителен,еластична и нослива ткаенина која е отпорна на УВ UPF50+,испотени и дише без лепење.Дизајнот е направен од шведска изработка на морска облека,и е внимателно шарена и изработка на шаблони од тајвански кројачи на костими.Носењето за спорт може да биде поелегантно и поудобно.Раширен појас Задната половина од панталоните имаат дизајн на ремен,за да можете да вежбате пофлексибилно истегнување и лесно за носење.
Жените’s стојат јака топла облека дизајн јакна мека школка(полиестер)HJL002 Водоотпорниот 20,000 мм четири-еднострано растегната ткаенина и трите-Технологијата за ламинирање на слоеви ја прави ткаенината пропустлива за влага и воздух,а технологијата за заштита на ткаенината од тефлон користи технологија на флуор за да формира молекуларна бариера околу секое влакно.Молекуларната бариера го намалува критичниот површински напон на влакното и ја штити ткаенината од масло,течни материи,прашина и нечистотија,со што се обезбедува висока издржливост,висока издржливост и висока заштита.
Јас-3DЈас-3D Поли_Водоотпорен најлонски искривец 75 denier I-3D ткаенина,следејќи ги боите на природните мистерии-биолошка еволуција и еволуција.Како што се пердувите на паунот,змии или рибини крлушки,бубачки,крилја на пеперутка,на различни агли,користејќи светлина прекршување покажувајќи различна боја.Користењето на 3D уникатниот дизајн на структурата создава промени во бојата заедно со сечењето и движењето на телото.Растегната ткаенина е популарен избор за облека,3D уникатните својства на структурата,обезбедува урбан тренд облека со уште еден стилски во модната индустрија.
100%Најлон 66 КОРДУРА®1000D DopeDye ткаенина(Најлон 66)Најлон 66 100%Најлон 66 КОРДУРА®1000D ткаенина е висока-изведувајќи Најлон со извонреден коефициент на истегнување,обичниот ткаење составува одлична цврстина на истегнување.Оваа ткаенина се нанесува двапати СТП слој,во комбинација со вода-отвратителен финиш со отпорност на триење,како резултат,може многу добро да се издржи на дожд.Овие придобивки од високо издржлив и вода-Репелентните материјали се особено погодни за ранци и багаж,дури и оние од воен калибар.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Најлон со висока издржливост, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Нашите производи се познати по својата ниска цена, добар квалитет и добри по продажба на акции service.Our пазарот се шири. Ние се уште се обидуваат потрудиме да произведе иновативни производи и да се обезбеди повеќе и подобро

Најлон со висока издржливост

на нашите купувачи.