Женски спортски шорцеви

Женски спортски шорцеви Добавувач и производител во Taiwan.
WOUDER TEXTILE CO., LTD. е фабрички директен снабдувач на Женски спортски шорцеви во Taiwan. Со постојана технолошка поддршка и добра услуга по продажба, компанијата растеше с and повеќе во бизнисот. Следуваат делови од нашите производи, со задоволство ви нудиме детални информации за повеќе модели за ваша референца. Контактирајте сега !
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Женски спортски шорцеви, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Женски спортски шорцеви

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Женски спортски шорцеви - HPL003
Женски спортски шорцеви
модел - HPL003
Жените’Спортска функционална кратка хакама со издржлива истегнување водоотпорна едно парче(Најлон)
HPL003

Скортот е направен од вода-отвратителен,еластична и нослива ткаенина која е отпорна на УВ UPF50+,испотени и дише без лепење.Дизајнот е направен од шведска изработка на морска облека,и е внимателно шарена и изработка на шаблони од тајвански кројачи на костими.Носењето за спорт може да биде поелегантно и поудобно.Раширен појас Задната половина од панталоните имаат дизајн на ремен,за да можете да вежбате пофлексибилно истегнување и лесно за носење.
Enquiry Now
производи Листа
Жените’s стојат јака топла облека дизајн јакна мека школка(полиестер)HJL002 Водоотпорниот 20,000 мм четири-еднострано растегната ткаенина и трите-Технологијата за ламинирање на слоеви ја прави ткаенината пропустлива за влага и воздух,а технологијата за заштита на ткаенината од тефлон користи технологија на флуор за да формира молекуларна бариера околу секое влакно.Молекуларната бариера го намалува критичниот површински напон на влакното и ја штити ткаенината од масло,течни материи,прашина и нечистотија,со што се обезбедува висока издржливост,висока издржливост и висока заштита.
Јас-3DЈас-3D Поли_Водоотпорен најлонски искривец 75 denier I-3D ткаенина,следејќи ги боите на природните мистерии-биолошка еволуција и еволуција.Како што се пердувите на паунот,змии или рибини крлушки,бубачки,крилја на пеперутка,на различни агли,користејќи светлина прекршување покажувајќи различна боја.Користењето на 3D уникатниот дизајн на структурата создава промени во бојата заедно со сечењето и движењето на телото.Растегната ткаенина е популарен избор за облека,3D уникатните својства на структурата,обезбедува урбан тренд облека со уште еден стилски во модната индустрија.
100%Најлон 66 КОРДУРА®1000D DopeDye ткаенина(Најлон 66)Најлон 66 100%Најлон 66 КОРДУРА®1000D ткаенина е висока-изведувајќи Најлон со извонреден коефициент на истегнување,обичниот ткаење составува одлична цврстина на истегнување.Оваа ткаенина се нанесува двапати СТП слој,во комбинација со вода-отвратителен финиш со отпорност на триење,како резултат,може многу добро да се издржи на дожд.Овие придобивки од високо издржлив и вода-Репелентните материјали се особено погодни за ранци и багаж,дури и оние од воен калибар.