Водоотпорна ткаенина

Водоотпорна ткаенина Добавувач и производител во Taiwan.
WOUDER TEXTILE CO., LTD. е водечки Taiwan производителот, набавувачот и извозник на Водоотпорна ткаенина кој е Инженерните од најдобар квалитет на суровините и се признаваат за нивните цврсти и издржливи изградба услуга живот. Со цел да се обезбеди квалитетот на нашата палета, ние производство оваа искористување на висок степен на материјал, којшто го набави од уверение продавачи. Исто така, ние сме вклучени во понудата на прилагодување во однос на големината, дизајнот, моделот и бојата, како на спецификациите на клиентите. Нашата палета е во високата побарувачка од страна на нашите клиенти се шири низ меѓународниот пазар и може да се искористи во водечка индустрија на цени.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Водоотпорна ткаенина, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Водоотпорна ткаенина

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Водоотпорна ткаенина - I-3D
Водоотпорна ткаенина
модел - I-3D
Јас-3D
Јас-3D

Поли_Водоотпорен најлонски искривец 75 denier I-3D ткаенина,следејќи ги боите на природните мистерии-биолошка еволуција и еволуција.Како што се пердувите на паунот,змии или рибини крлушки,бубачки,крилја на пеперутка,на различни агли,користејќи светлина прекршување покажувајќи различна боја.Користењето на 3D уникатниот дизајн на структурата создава промени во бојата заедно со сечењето и движењето на телото.Растегната ткаенина е популарен избор за облека,3D уникатните својства на структурата,обезбедува урбан тренд облека со уште еден стилски во модната индустрија.
Enquiry Now
производи Листа
Жените’Спортска функционална кратка хакама со издржлива истегнување водоотпорна едно парче(Најлон)HPL003 Скортот е направен од вода-отвратителен,еластична и нослива ткаенина која е отпорна на УВ UPF50+,испотени и дише без лепење.Дизајнот е направен од шведска изработка на морска облека,и е внимателно шарена и изработка на шаблони од тајвански кројачи на костими.Носењето за спорт може да биде поелегантно и поудобно.Раширен појас Задната половина од панталоните имаат дизајн на ремен,за да можете да вежбате пофлексибилно истегнување и лесно за носење.
Жените’s стојат јака топла облека дизајн јакна мека школка(полиестер)HJL002 Водоотпорниот 20,000 мм четири-еднострано растегната ткаенина и трите-Технологијата за ламинирање на слоеви ја прави ткаенината пропустлива за влага и воздух,а технологијата за заштита на ткаенината од тефлон користи технологија на флуор за да формира молекуларна бариера околу секое влакно.Молекуларната бариера го намалува критичниот површински напон на влакното и ја штити ткаенината од масло,течни материи,прашина и нечистотија,со што се обезбедува висока издржливост,висока издржливост и висока заштита.
100%Најлон 66 КОРДУРА®1000D DopeDye ткаенина(Најлон 66)Најлон 66 100%Најлон 66 КОРДУРА®1000D ткаенина е висока-изведувајќи Најлон со извонреден коефициент на истегнување,обичниот ткаење составува одлична цврстина на истегнување.Оваа ткаенина се нанесува двапати СТП слој,во комбинација со вода-отвратителен финиш со отпорност на триење,како резултат,може многу добро да се издржи на дожд.Овие придобивки од високо издржлив и вода-Репелентните материјали се особено погодни за ранци и багаж,дури и оние од воен калибар.