Женска јакна со мека школка

Женска јакна со мека школка Производители, добавувачи-WOUDER TEXTILE CO., LTD.
Нудејќи широк спектар на материјали креирани Женска јакна со мека школка од нас се смета за нивните квалитетни карактеристики. Бидејќи ние користиме само автентични материјали во создавањето на нашиот асортиман на производи, со што нашиот производ е одделен. Имаме потребни објекти за да ги прилагодите нашите производи според барањата на нашите клиенти.
Да купувате со висок квалитет Женска јакна со мека школкапо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Женска јакна со мека школка од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Женска јакна со мека школка

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Женска јакна со мека школка - HJL002 
Женска јакна со мека школка
модел - HJL002 
Жените’s стојат јака топла облека дизајн јакна мека школка(полиестер)
HJL002

Водоотпорниот 20,000 мм четири-еднострано растегната ткаенина и трите-Технологијата за ламинирање на слоеви ја прави ткаенината пропустлива за влага и воздух,а технологијата за заштита на ткаенината од тефлон користи технологија на флуор за да формира молекуларна бариера околу секое влакно.Молекуларната бариера го намалува критичниот површински напон на влакното и ја штити ткаенината од масло,течни материи,прашина и нечистотија,со што се обезбедува висока издржливост,висока издржливост и висока заштита.
Enquiry Now
производи Листа
Жените’Спортска функционална кратка хакама со издржлива истегнување водоотпорна едно парче(Најлон)HPL003 Скортот е направен од вода-отвратителен,еластична и нослива ткаенина која е отпорна на УВ UPF50+,испотени и дише без лепење.Дизајнот е направен од шведска изработка на морска облека,и е внимателно шарена и изработка на шаблони од тајвански кројачи на костими.Носењето за спорт може да биде поелегантно и поудобно.Раширен појас Задната половина од панталоните имаат дизајн на ремен,за да можете да вежбате пофлексибилно истегнување и лесно за носење.
Јас-3DЈас-3D Поли_Водоотпорен најлонски искривец 75 denier I-3D ткаенина,следејќи ги боите на природните мистерии-биолошка еволуција и еволуција.Како што се пердувите на паунот,змии или рибини крлушки,бубачки,крилја на пеперутка,на различни агли,користејќи светлина прекршување покажувајќи различна боја.Користењето на 3D уникатниот дизајн на структурата создава промени во бојата заедно со сечењето и движењето на телото.Растегната ткаенина е популарен избор за облека,3D уникатните својства на структурата,обезбедува урбан тренд облека со уште еден стилски во модната индустрија.
100%Најлон 66 КОРДУРА®1000D DopeDye ткаенина(Најлон 66)Најлон 66 100%Најлон 66 КОРДУРА®1000D ткаенина е висока-изведувајќи Најлон со извонреден коефициент на истегнување,обичниот ткаење составува одлична цврстина на истегнување.Оваа ткаенина се нанесува двапати СТП слој,во комбинација со вода-отвратителен финиш со отпорност на триење,како резултат,може многу добро да се издржи на дожд.Овие придобивки од високо издржлив и вода-Репелентните материјали се особено погодни за ранци и багаж,дури и оние од воен калибар.