Функционални ткаенини Добавувач и производител во Taiwan.
WOUDER TEXTILE CO., LTD. е една од водечките производителот, снабдувачот и извозник на Функционални ткаенини, со една фабрика во Taiwan. Ние ги доставуваме и извоз постојано висока класа производи и постојано подобрување на производните процеси и работата на животната средина преку вкупно вклучување на вработените и строго придржување кон фер бизнис етика. Имаме стекнато неколку патенти во оваа област. Нашата искреност и напорна работа ни помогна да одговара на нашиот квалитет со меѓународните стандарди. Ако сте заинтересирани во сите стилови на нашите производи, Ве молиме слободно да контакт.

Функционални ткаенини

Заштитен елек Заштитни долни кошули со висока видливост се потребни во многу различни работни средини,и има многу работни зони и одвлекување на вниманието покрај патот што можат да привлечат возач’е подалеку од вашето присуство.Рефлектирачката безбедносна долна кошула со висока видливост може да ја зголеми користа од гледањето и да ве врати во возачот’фокусот.Нашиот ANSI-Безбедносните долни кошули се погодни за употреба на дневна светлина и на ниско ниво-светлосни услови.Најдете го вистинскиот производ за вас-ANSI класа 2,ANSI класа 3,Јавна безбедност,Ретардант на пламен,Не-ANSI,Геодет и команда за инциденти.Имаме заштитни долни кошули во различни стилови,големини и бои од врвни производители на брендови по ниски цени.Рефлектирачките ленти што ги користиме се од Орафол,германска компанија произведена во У.С.Категориите на производи се,комерцијална графика,рефлектирачки филм и разни индустриски ленти,нудејќи производи како што се рефлектирачки долни кошули,рефлектирачки мантили,чевли за дожд,рефлектирачки капи,рефлектирачки јакни,рефлектирачки сообраќајни конуси,и друга опрема за лична безбедност.
EN471/EN343 ткаенинаEN471/EN343 EN471 е стандарден сет на заштитна облека на ЕУ.Има специфични барања за потсетување на корисникот на постоечката визија,со цел да го потсети корисникот да ја подигне свеста за опасните ситуации наутро и навечер.Покрај тоа,заштитната облека треба да ги исполнува наведените барања во однос на бојата,рефлексија на светлина и тесна средина.Треба да се исполни заштитната облека за работниците на работното место. Работодавците исто така имаат одговорност да обезбедат заштитна облека за своите вработени.Општо земено,за оние кои носат облека со висока видливост,тоа значи дека работат во потемна средина,во лоши временски услови или во средина со многу сообраќај и треба да бидат видени од другите и да се чуваат безбедно.
Високо-Ткаенина за видливост Ова е Високо-Ткаенина за видливост,неговиот материјал за лице е полиестерска флуоресцентна ткаенина со вода-отвратителен финиш,неговиот заден материјал е водоотпорна полиуретанска обвивка.Отпорен е на вода и ветер,водоотпорен,издржливи,Идеален за облека со висока видливост,работна облека,лична заштитна опрема,итн.Ќе бара трет заштитен слој или трико,мрежа или руно за повеќето апликации.Облеката со висока видливост може да се произведува од различни видови материјали,искривуваат или ткаени плетени материјали или ткаени ткаенини.
Пламен-Отпорна ткаенина Ткаенина отпорна на пламен е вид на техничка ткаенина која го избегнува ширењето на пожарот кога ќе се отстрани изворот на пламенот,ткаенината се гаси и останува јагленисана бариера која го спречува ширењето на пламенот за да не се топи,Без капе,Без лепење на кожата.Главната карактеристика е карактеристиките на отпорност на пламен од различни состави на материјали.1)Физички отпорник на пламен:се плете директно од пламен-ретардантни навои без процес на хемиски третман,со давање отпорност на пламен(FR)на запаливи влакна во мешавини и подобрување на севкупните перформанси на FR на ткаенината.Како опрема за индивидуална заштита,ткаенината е прилагодена со ткаенина отпорна на пламен,ова ќе биде побезбедно од контакт со пламен и може да донесе поголема удобност на корисникот,покрај потребната заштита од прскање на метали при фузија,топлински зрачења,електричен лак и на секое заварување.
За да ги пронајдете и купувате најдобрите Функционални ткаенини, треба да знаете за највисок квалитет на производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Нашата политика е да се постигне на клиентите задоволство и со обезбедување ги со високо ниво

Функционални ткаенини

и услуги кои ги исполнуваат или надминуваат нивните очекувања. Тоа е нашата сила за производство на производи за да одговараат на точната барање на нашите клиенти кои се движат од мали индустрии за производство единици.
Функционални ткаениниод производителот, добавувачот, трговецот на големо, дистрибутерот и фабриката.

За нашите ценети клиенти, ние сме ангажирани да понудиме иновативен опсег наФункционални ткаенини . Ние ги произведуваме овие производи користејќи напредни техники и квалитетно тестирани суровини во склад со универзално прифатените норми. Нашите клиенти многу му веруваат на понудениот опсег за нивните поврзани карактеристики како врвен квалитет и издржливост.

Во склад со различните избори на клиентите, го обезбедуваме нашиот асортиман во различни одредби.
Воведовме модерни машини за ткаење, шиење и дизајнирање во нашата производна единица за да обезбедиме производствен процес без проблеми. Заедно со производствената единица, ние сме овластени и со различни единици како единица за обезбедување квалитет, единица за истражување и развој, складиште и пакување. Сите единици се управувани од квалификувани квалификувани професионалци кои имаат длабинско знаење за нивниот специфичен домен. Дополнително на ова, нашата единица за обезбедување квалитет следи строги политики за контрола на квалитетот во секоја фаза од производниот процес. Како организација насочена кон клиентите, нашите професионалци работат со моментална посветеност за да обезбедат целосно задоволство на клиентите.

Понудените производи вклучуваа ткаенина за отстранување на Ткаенина за отстранување на влага Антибактериска ткаенина Најлон со висока издржливост , Водоотпорна ткаенина , Одржлива ткаенина , Медицинска ткаенина , Заштитна ткаенина , Раствор обоена ткаенина , Заштитна облека , облека за Облека за јакна , Торба за трекинг Карго панталони назад, итн. со супериорни и напредни производствени техники за да понуди беспрекорен квалитетФункционални ткаенини на нашите клиенти. Благодарение на нашиот пристап насочен кон клиентите, ние нудиме квалитетни производи по водечки цени во индустријата и обезбедуваме испорака на нарачаните пратки во предвидената временска рамка.