Ткаенина за безбедносен елек

Ткаенина за безбедносен елек Производители, добавувачи-WOUDER TEXTILE CO., LTD.
WOUDER TEXTILE CO., LTD. е познат производител, на снабдувачот и извозник на Ткаенина за безбедносен елек, Фабрика во Taiwan. Врз основа на воведување на сите видови на таленти, во духот на постојана иновација и подобрување на квалитетот, со искреност како наш штит за да се исполнат барањата на клиентите, нашата фабрика се контролира квалитетот во процесот на дизајн, производство и испорака, обезбедување добар квалитет на производите за секој клиент. Ние ќе го задржи одличен квалитет, добра репутација постојано. Надеваат дека ќе добијат скапоцени идеи и предлози од домашни и overseas'friends. Дозволете ни да се создаде добар достигнувања во оваа жешка точка и излегувам за убав утре заедно.
Да купувате со висок квалитет Ткаенина за безбедносен елекпо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Ткаенина за безбедносен елек од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Сериозни работи ставови, висок работната ефикасност, и извонредна работа се суштината на принципот раст на компанијата. Ве уверуваме на за време на испорака од најдобрите

Ткаенина за безбедносен елек

поддржани од страна на поттикна и внимателен услуга по продажбата.
  • Ткаенина за безбедносен елек - EN471/EN343
Ткаенина за безбедносен елек
модел - EN471/EN343
EN471/EN343 ткаенина
EN471/EN343

EN471 е стандарден сет на заштитна облека на ЕУ.Има специфични барања за потсетување на корисникот на постоечката визија,со цел да го потсети корисникот да ја подигне свеста за опасните ситуации наутро и навечер.Покрај тоа,заштитната облека треба да ги исполнува наведените барања во однос на бојата,рефлексија на светлина и тесна средина.Треба да се исполни заштитната облека за работниците на работното место. Работодавците исто така имаат одговорност да обезбедат заштитна облека за своите вработени.Општо земено,за оние кои носат облека со висока видливост,тоа значи дека работат во потемна средина,во лоши временски услови или во средина со многу сообраќај и треба да бидат видени од другите и да се чуваат безбедно.
Enquiry Now
производи Листа
Пламен-Отпорна ткаенина Ткаенина отпорна на пламен е вид на техничка ткаенина која го избегнува ширењето на пожарот кога ќе се отстрани изворот на пламенот,ткаенината се гаси и останува јагленисана бариера која го спречува ширењето на пламенот за да не се топи,Без капе,Без лепење на кожата.Главната карактеристика е карактеристиките на отпорност на пламен од различни состави на материјали.1)Физички отпорник на пламен:се плете директно од пламен-ретардантни навои без процес на хемиски третман,со давање отпорност на пламен(FR)на запаливи влакна во мешавини и подобрување на севкупните перформанси на FR на ткаенината.Како опрема за индивидуална заштита,ткаенината е прилагодена со ткаенина отпорна на пламен,ова ќе биде побезбедно од контакт со пламен и може да донесе поголема удобност на корисникот,покрај потребната заштита од прскање на метали при фузија,топлински зрачења,електричен лак и на секое заварување.
Мажите’лесни водоотпорни брзо против абразија-сушење УВ Заштитни планинарски панталони(Ткаенина отпорна на триење)HPM006 Изработен од појак TACTEL OTTOMAN еластичен водоотпорен материјал,што ви овозможува да го одржите најдоброто движење,дише и сè-временска удобност,кул за носење во лето,отпорен на нечистотија,и долго носат носат носат,и го положи австралискиот тест АС/НЗС-4399-1998,Додаток UPF50+осврти, +многу добра заштита Многу добра анти-УВФ ефект,ефикасно блокирање на повеќе од 98%на UVA и UVB пенетрација,УВ-заштитниот ефект е многу подобар од нанесувањето крема за сончање на кожата,бидејќи ткаенината е понежна,Ефектот на заштита од ултравиолетови зраци нема да се промени поради ефектот на перење.
Високо-Ткаенина за видливост Ова е Високо-Ткаенина за видливост,неговиот материјал за лице е полиестерска флуоресцентна ткаенина со вода-отвратителен финиш,неговиот заден материјал е водоотпорна полиуретанска обвивка.Отпорен е на вода и ветер,водоотпорен,издржливи,Идеален за облека со висока видливост,работна облека,лична заштитна опрема,итн.Ќе бара трет заштитен слој или трико,мрежа или руно за повеќето апликации.Облеката со висока видливост може да се произведува од различни видови материјали,искривуваат или ткаени плетени материјали или ткаени ткаенини.