Пешачки панталони за брзо сушење

Пешачки панталони за брзо сушење Производители. Купете висок квалитет Пешачки панталони за брзо сушење од Taiwan.
WOUDER TEXTILE CO., LTD. Со акумулација на години искуство во производство, снабдување Пешачки панталони за брзо сушење. Ние го проширивме нашиот бизнис во дизајнирање, производство, маркетинг и по продажбата. Ние можеме да понудиме сопствени производи на спецификациите на клиентите. Ние сакаме да имаме долгорочни деловни односи со вас во блиска иднина. Добредојдовте на нашата веб-страница и направете некоја истрага за нас.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Пешачки панталони за брзо сушење, треба да знаете за највисок квалитет на Пешачки панталони за брзо сушење производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
имаме за нашите клиенти висок степен на

Пешачки панталони за брзо сушење

производи. Pls ги споделите со нас она што ви треба, ние ќе се обидеме нашите најдобри да ги задоволи вашето барање, да ви помогне да се движи понатаму во вашиот пат кон успехот. Ние веруваме дека единствен начин да се разликува од конкуренцијата преку услугата.
  • Пешачки панталони за брзо сушење - HPM006
Пешачки панталони за брзо сушење
модел - HPM006
Мажите’лесни водоотпорни брзо против абразија-сушење УВ Заштитни планинарски панталони(Ткаенина отпорна на триење)
HPM006

Изработен од појак TACTEL OTTOMAN еластичен водоотпорен материјал,што ви овозможува да го одржите најдоброто движење,дише и сè-временска удобност,кул за носење во лето,отпорен на нечистотија,и долго носат носат носат,и го положи австралискиот тест АС/НЗС-4399-1998,Додаток UPF50+осврти, +многу добра заштита Многу добра анти-УВФ ефект,ефикасно блокирање на повеќе од 98%на UVA и UVB пенетрација,УВ-заштитниот ефект е многу подобар од нанесувањето крема за сончање на кожата,бидејќи ткаенината е понежна,Ефектот на заштита од ултравиолетови зраци нема да се промени поради ефектот на перење.
Enquiry Now
производи Листа
Пламен-Отпорна ткаенина Ткаенина отпорна на пламен е вид на техничка ткаенина која го избегнува ширењето на пожарот кога ќе се отстрани изворот на пламенот,ткаенината се гаси и останува јагленисана бариера која го спречува ширењето на пламенот за да не се топи,Без капе,Без лепење на кожата.Главната карактеристика е карактеристиките на отпорност на пламен од различни состави на материјали.1)Физички отпорник на пламен:се плете директно од пламен-ретардантни навои без процес на хемиски третман,со давање отпорност на пламен(FR)на запаливи влакна во мешавини и подобрување на севкупните перформанси на FR на ткаенината.Како опрема за индивидуална заштита,ткаенината е прилагодена со ткаенина отпорна на пламен,ова ќе биде побезбедно од контакт со пламен и може да донесе поголема удобност на корисникот,покрај потребната заштита од прскање на метали при фузија,топлински зрачења,електричен лак и на секое заварување.
Високо-Ткаенина за видливост Ова е Високо-Ткаенина за видливост,неговиот материјал за лице е полиестерска флуоресцентна ткаенина со вода-отвратителен финиш,неговиот заден материјал е водоотпорна полиуретанска обвивка.Отпорен е на вода и ветер,водоотпорен,издржливи,Идеален за облека со висока видливост,работна облека,лична заштитна опрема,итн.Ќе бара трет заштитен слој или трико,мрежа или руно за повеќето апликации.Облеката со висока видливост може да се произведува од различни видови материјали,искривуваат или ткаени плетени материјали или ткаени ткаенини.
EN471/EN343 ткаенинаEN471/EN343 EN471 е стандарден сет на заштитна облека на ЕУ.Има специфични барања за потсетување на корисникот на постоечката визија,со цел да го потсети корисникот да ја подигне свеста за опасните ситуации наутро и навечер.Покрај тоа,заштитната облека треба да ги исполнува наведените барања во однос на бојата,рефлексија на светлина и тесна средина.Треба да се исполни заштитната облека за работниците на работното место. Работодавците исто така имаат одговорност да обезбедат заштитна облека за своите вработени.Општо земено,за оние кои носат облека со висока видливост,тоа значи дека работат во потемна средина,во лоши временски услови или во средина со многу сообраќај и треба да бидат видени од другите и да се чуваат безбедно.