Рефлектирачка ткаенина со висока видливост

Рефлектирачка ткаенина со висока видливост | WOUDER TEXTILE CO., LTD.
Ние сме професионални производителот, набавувачот и извозник што се занимава со дизајн, развој и производство на Рефлектирачка ткаенина со висока видливост. Со удобен превоз accessSelling добро во текот на домашниот пазар, нашите производи имаат освоено пофалби од потрошувачите во целиот свет, исто така, поздравен од страна на клиентите во Taiwan. Ние сме во потрага очекуваме да соработуваме со повеќе клиенти низ целиот свет за заеднички развој и взаемна корист. контактирајте не денес да имаат корист од она што ние го нудиме.
Специјализиран производител, OEM, ODM, снабдувач и компанија на Рефлектирачка ткаенина со висока видливост по најдобра цена од Taiwan. Посетете ја нашата веб-локација за да прелистувате повеќе информации за Рефлектирачка ткаенина со висока видливост
Ние нудиме повеќе високо ниво

Рефлектирачка ткаенина со висока видливост

и со полно работно срце услуги. Ние ви овозможи со сигурен производи, доверлив производство способност и богати и моќни тактички knowledge.We имаат искусни инженери и секогаш ви обезбеди висок квалитет на производите со брза испорака.
  • Рефлектирачка ткаенина со висока видливост - High-Visibility fabric
Рефлектирачка ткаенина со висока видливост
модел - High-Visibility fabric
Високо-Ткаенина за видливост

Ова е Високо-Ткаенина за видливост,неговиот материјал за лице е полиестерска флуоресцентна ткаенина со вода-отвратителен финиш,неговиот заден материјал е водоотпорна полиуретанска обвивка.Отпорен е на вода и ветер,водоотпорен,издржливи,Идеален за облека со висока видливост,работна облека,лична заштитна опрема,итн.Ќе бара трет заштитен слој или трико,мрежа или руно за повеќето апликации.Облеката со висока видливост може да се произведува од различни видови материјали,искривуваат или ткаени плетени материјали или ткаени ткаенини.
Enquiry Now
производи Листа
Пламен-Отпорна ткаенина Ткаенина отпорна на пламен е вид на техничка ткаенина која го избегнува ширењето на пожарот кога ќе се отстрани изворот на пламенот,ткаенината се гаси и останува јагленисана бариера која го спречува ширењето на пламенот за да не се топи,Без капе,Без лепење на кожата.Главната карактеристика е карактеристиките на отпорност на пламен од различни состави на материјали.1)Физички отпорник на пламен:се плете директно од пламен-ретардантни навои без процес на хемиски третман,со давање отпорност на пламен(FR)на запаливи влакна во мешавини и подобрување на севкупните перформанси на FR на ткаенината.Како опрема за индивидуална заштита,ткаенината е прилагодена со ткаенина отпорна на пламен,ова ќе биде побезбедно од контакт со пламен и може да донесе поголема удобност на корисникот,покрај потребната заштита од прскање на метали при фузија,топлински зрачења,електричен лак и на секое заварување.
Мажите’лесни водоотпорни брзо против абразија-сушење УВ Заштитни планинарски панталони(Ткаенина отпорна на триење)HPM006 Изработен од појак TACTEL OTTOMAN еластичен водоотпорен материјал,што ви овозможува да го одржите најдоброто движење,дише и сè-временска удобност,кул за носење во лето,отпорен на нечистотија,и долго носат носат носат,и го положи австралискиот тест АС/НЗС-4399-1998,Додаток UPF50+осврти, +многу добра заштита Многу добра анти-УВФ ефект,ефикасно блокирање на повеќе од 98%на UVA и UVB пенетрација,УВ-заштитниот ефект е многу подобар од нанесувањето крема за сончање на кожата,бидејќи ткаенината е понежна,Ефектот на заштита од ултравиолетови зраци нема да се промени поради ефектот на перење.
EN471/EN343 ткаенинаEN471/EN343 EN471 е стандарден сет на заштитна облека на ЕУ.Има специфични барања за потсетување на корисникот на постоечката визија,со цел да го потсети корисникот да ја подигне свеста за опасните ситуации наутро и навечер.Покрај тоа,заштитната облека треба да ги исполнува наведените барања во однос на бојата,рефлексија на светлина и тесна средина.Треба да се исполни заштитната облека за работниците на работното место. Работодавците исто така имаат одговорност да обезбедат заштитна облека за своите вработени.Општо земено,за оние кои носат облека со висока видливост,тоа значи дека работат во потемна средина,во лоши временски услови или во средина со многу сообраќај и треба да бидат видени од другите и да се чуваат безбедно.