Водоотпорни панталони Softshell

Водоотпорни панталони Softshell Производители, добавувачи-WOUDER TEXTILE CO., LTD.
Ние сме искусни Taiwan Водоотпорни панталони Softshell производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката. Ние правиме производство и развој во согласност со СОП. Со нашите маркетинг и производство искуство, со отворен ум подобрување, предизвикувачки чекор напред, професионален менаџмент и иновативен дизајн, ние сме биле рапидно расте. Ако сте заинтересирани за некој модел на нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да контактирајте не.
Да купувате со висок квалитет Водоотпорни панталони Softshellпо најдобра цена. Работи што треба да ги знаете за Водоотпорни панталони Softshell од компанија, производител, OEM, ODM, добавувач и фабрика во Taiwan
Нашата експертиза ни овозможи да се обезбеди најдобрите

Водоотпорни панталони Softshell

со подложување на нашите производи на строги мерки за контрола на квалитетот во текот на секоја фаза на производството и додека испраќање. Искрено се добредојдени сите релевантни пријатели од целиот свет треба да дојде за посета и соработка!
  • Водоотпорни панталони Softshell - HMP007
Водоотпорни панталони Softshell
модел - HMP007
Мажите’s кадифе топли панталони DuPont водоотпорни меки школки(Дупон јонска ткаенина)
HMP007

Германскиот дизајнер ги додава елементите на европското високо-крај на наутичкото носење на различна функционална облека,со совршено кроење и тенок облик на телото,покажувајќи го врвниот производ со високи спецификации и висок квалитет,следејќи ги најпопуларните и најинвентивните бои на Париз и Милано,со најкомплицираниот германски дизајн,мулти-кроење на парчиња,плус три-димензионално шиење,со ладно и удобно на топлина,и крајно истегнување на активностите,станувајќи функционална висока-краен производ.
Enquiry Now
производи Листа
Мажите’s Замрзнато предиво Издржливо растегнување Брзо сушење Краток врв со кружен врат(Анти-мирис Ткаенина)D1601 Меѓународни брендови специјални стереоскопски ладни цевки ткаени еластична ткаенина,со користење на специјален туѓ материјал префинет број на предиво за спојување 40%со посебен метод на ткаење,за да се постигне оригиналната еластичност на предивото,кул чувство,дренажа на пот,брзо сушење,УВ отпор UPF50+и лесни влакна...итн.Тоа е високофункционална облека погодна за носење во лето,лесен за движење и одлична удобност.
Мажите’со повеќекратни џебни водоотпорни панталони за планинарење со издржливо растегнување од УВ(растеглива ткаенина),HPM012 Европска функционална ткаенина,заштита на животната средина антибактериска ткаенина,технологија водоотпорни панталони од супер растегувачки заштитен материјал,обезбедување на лето сите на отворено,планинарење,домот не може да го запре удобноста,флексибилност,и мулти-дизајн на џеб,внатре и надвор од вкупно шест џебови со патент-внатре скриени џебови со двојна коса црта големи џебови,е многу јака функционална панталона.
Жените’s Влага што дише-фитил Брзи-сушење Краток врв(Ткаенина со висока воздушна пропустливост)DL1704 Овој врв особено користи 3D три-димензионална циркулациона мрежа што дише,мрежа што дише користејќи 10%Мрежеста ткаенина од проводник од ликра,во револуционерното шупливо влакно,лесен 40% ~50%предиво од влакна,создавајќи поголем проток на воздух во влакното,така што ткаенината во жешкото лето има брз ефект на ладење,и освежувачки дише не влажно леплива.Има висока функција на отпорност на УВ UPF50+,брзо сушење и отстранување на влага.Тенкиот фит и ткаенината со висока растегливост го прават поудобно за носење за време на спортување.