Водоотпорни планинарски панталони

Водоотпорни планинарски панталони Производител, добавувач-WOUDER TEXTILE CO., LTD.
WOUDER TEXTILE CO., LTD. е водечки производител, на снабдувачот и извозникот на најдобар Водоотпорни планинарски панталони in Taiwan. Години на искуство во оваа област, ние продолжуваме да истражување и развој, со цел да ги направиме нашите производи конкурентни во однос на квалитет и перформанси. На највисок квалитет на производи на повеќето разумна цена е нашата крајна цел. Со цел да се постигне оваа цел, воведовме напредна опрема за обработка, производот има многу висока контрола точност. Затоа, ако имате било какви прашања во врска со нашите производи, можете да ни каже. Ние ќе ви даде одговор што е можно поскоро. Добредојдовте да ја посетите нашата веб-страница за повеќе детали.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Водоотпорни планинарски панталони, треба да знаете за највисок квалитет на Водоотпорни планинарски панталони производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Цело време, ние се нагласи развојот и да воведе нови

Водоотпорни планинарски панталони

производи на пазарот секоја година. Нашите производи се продава добро во странство на пазарот, како што се Америка и Европа, и се позитивно оценета од страна на клиентите. Ние ги извршуваат управување начело на "квалитет е супериорен, служба е врховен, репутација е првиот", и искрено ќе се создаде и да го споделат успехот со сите clients.We добредојде да ни се обратите за повеќе информации и со нетрпение очекуваме да работиме со вас!
  • Водоотпорни планинарски панталони - HPM017
Водоотпорни планинарски панталони
модел - HPM017
Мажите’дупло занитвам мулти патент(водоотпорна панталона)
HPM017

Тројно УВ отпор:може да одолее на повеќе од 99%на УВ зраците,преку австралиското тестирање AS/НЗС-4399-1998,ефикасно блокирање на пенетрацијата на УВА и УВБ
Супер носење-отпорна ткаенина:320 танини најлон Отоманска ткаенина,отпорен на триење,гребење и миење,е најдобрата ткаенина за постарите поморски и воени панталони
Дише и брзо-сушење:намалете го чувството на пот при вежбање и ве одржува брзо ладно и суво
Еластичност:90%најлон+10%спандекс
Предниот и задниот дел на панталоните се шијат три-димензионално сечење,сквотирање и истегнување супер удобно.
Абразија и водоотпорност:Технологијата за заштита на ткаенини може да спречи одбивност на воден скроб и масло,така што ткаенината е заштитена од масло,течности,прашина и нечистотија,со што се зголемува издржливоста.
Висока издржливост и заштита
Меѓународна сертификација:ОЕКО-TEX сина ознака за европско тестирање на животната средина Сертификација Bluesign
Enquiry Now
производи Листа
Пешачки панталони Одличен пар планинарски панталони нуди удобност,слобода на движење,разноврсност за добро функционирање во голем број средини,и издржливост на долги патеки.Во однос на материјалите,многу од денешните’врвните планинарски панталони се направени од лесен и еластичен најлон за мобилност и заштита од влажно и ветровито време,и се повеќе доаѓаат со функции како zip-исклучени нозе и артикулирани колена.Можете да изберете дебелина и можност за дишење за да одговараат на сезоната’повторно патува во.
Мажите’s руно ветер водоотпорен ламинирачки термички панталони со мека школка(меки-панталони од школка)HMP010 Три слоја ткаенина,три слоја на заштита,ветроупорен и прскање од ТЕФЛОН-доказ,дише,затоплување и затоплување со абразија,еластична,не-обврзувачки,удобни и удобни активности.Во зима,Ви треба само овој пар панталони за да ги замените незгодните термални панталони.Ткаенината е вкочанета преку анти-третман на брчки,дали е работа,слободното време или спортот се многу погодни.
Мажите’s двојно копче мулти-Панталони со врвки за влечење со патент(Карго панталони)HPM016 ▪Оригинални германски лесни пот панталони ▪Вода-отвратителен,еластична и абење-отпорна ткаенинаУВ50+влага-апсорбирачки и брз-ткаенина за сушење ▪Супер растеглива ткаенина,еластичен појас,појасYKK џебови со патент за обезбедување квалитет6 џебови-2 напред/2 назад/1 внатрешен десен скриен џеб 1 страничен џеб на левата страна на бутот за предметиРаширена ткаенина,предно и задно шиење на коленото,удобно за стоење и сквотирање без затегнатостГерманска изработка и строго производство,едноставна форма,ладно и опуштено90%најлонска ткаенина+10%спандекс,пот и дише,не-лепливаЕвропа функционална ткаенина за создавање висока CP вредност на спортските панталони/качување/полски комарец/работа/во странство се погодниЕвропа заштита на животната средина анти-бактериска ткаенина OEKO-ТЕКС 100/Сертифициран Bluesign