Воена облека

Воена облека Производители, добавувачи во Taiwan.
Ние производство, снабдување и извоз убава и елегантна Воена облека. А ние нудиме најдобри работни односи со нашите клиенти, со многу пријателски и познавања трговски претставници. Ние, исто така имаат строги 3-чекор контрола на квалитетот на системот за да се обезбеди сте добивање на највисок квалитет на производи направени.
Најдете и купете Воена облека по најдобра цена од производителот или добавувачот во Taiwan. Добијте детали за контакт и адреса на производителите, OEM, ODM, добавувачите, компанијата и фабриката на Воена облека во Taiwan
Ние сакаме да имаме искрена соработка со сите пријатели, и да работат заедно за да се создаде повеќе славни утре за заеднички развој. Ние, исто така се надеваат да добијат драгоцени идеи и предлози од домашни и од странство "пријатели. Дозволете ни да се создаде добар достигнувања во оваа

Воена облека

и излегувам за убав утре заедно.
  • Воена облека - Military garment
Воена облека
модел - Military garment
Воена облека
  1. Светска фабрика за ткаенини:извезуваат во Европа,Соединетите држави,Германија,Обединетото Кралство,Блискиот Исток и повеќе од 30 земји
  2. Добијте сертификат за меѓународни стандарди,истражување и развој на високо-крајна пирамидална ткаенина,извезени во европската војска,едрење и топ ладно-отпорна снежна облека
  3. Специјално истражување и развој на ткаенина;воена ткаенина отпорна на куршуми,огноотпорна серија,високо-јачина ткаенина за едрилица,ткаенина за едрилици,воена далеку инфрацрвена ткаенина/поларно ниско-ткаенина отпорна на температура,високо-коефициент облека за заштита од сонце
Enquiry Now
производи Листа
Заштитен елек Заштитни долни кошули со висока видливост се потребни во многу различни работни средини,и има многу работни зони и одвлекување на вниманието покрај патот што можат да привлечат возач’е подалеку од вашето присуство.Рефлектирачката безбедносна долна кошула со висока видливост може да ја зголеми користа од гледањето и да ве врати во возачот’фокусот.Нашиот ANSI-Безбедносните долни кошули се погодни за употреба на дневна светлина и на ниско ниво-светлосни услови.Најдете го вистинскиот производ за вас-ANSI класа 2,ANSI класа 3,Јавна безбедност,Ретардант на пламен,Не-ANSI,Геодет и команда за инциденти.Имаме заштитни долни кошули во различни стилови,големини и бои од врвни производители на брендови по ниски цени.Рефлектирачките ленти што ги користиме се од Орафол,германска компанија произведена во У.С.Категориите на производи се,комерцијална графика,рефлектирачки филм и разни индустриски ленти,нудејќи производи како што се рефлектирачки долни кошули,рефлектирачки мантили,чевли за дожд,рефлектирачки капи,рефлектирачки јакни,рефлектирачки сообраќајни конуси,и друга опрема за лична безбедност.
Заштитна облека Додека целата облека е заштитна до одреден степен,грижата за заштитните функционални текстили не е со рутински потреби,како облека за топла или ладна,облека за дожд,или рутинска работна облека.Заштитните функционални текстили се фокусираат на пософистицирани потреби,заштита во ситуации каде што се присутни опасности или ризици кои имаат потенцијал да бидат живот-закана или оштетување на лицето кое работи во и околу опасноста.Со индустриската револуција,значително зголемување на употребата на заштитна облека од индустриски опасности како што е топлината,оган,експлозија,влијание,намалувања,хемиски прскања,и нечистотија во металот што се појавува,стакло,керамичка и хемиска индустрија,а забележани се занаети.Зголемениот акцент на личната заштита на луѓето и континуираното воведување на здравјето и безбедноста значи дека пазарот на технички текстил продолжува да биде раздвижен пазар.Личната заштита вклучува заштита од топлина,ладно,дожд,снег,ветер,УВ зрачење,микро-организам,нуклеарно,биолошки,хемиски,механички,и електрични опасности.
работничка облека Нашите специјални ткаенини за работна облека се дизајнирани да ги постигнат највисоките стандарди за сите индустрии кои имаат неопходна регулатива за заштита и безбедност.Паметно и совршено облечени без разлика на временските услови и тешките работни средини.Со долгогодишно искуство во категориите на отворено и опрема,нашите колекции на работна облека се со иновативни технологии за заштита и нудат оптимална безбедност при реагирање на инциденти заедно со максимална удобност.