Ткаенина за багаж

Ткаенина за багаж Производител, добавувач-WOUDER TEXTILE CO., LTD.
Ние сме Taiwan производителот, снабдувачот, извозникот и фабриката на богати квалитет Ткаенина за багаж производи. ние имаме повеќе од 8 години специјална производство искуство строга контрола на процесот стандарди. Добредојдени да нарачате нашите производи и ние сме во потрага очекуваме да служат на вашите потреби. Ако имате какви било прашања и сугестии, Ве молиме слободно да контактирајте не.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Ткаенина за багаж, треба да знаете за највисок квалитет на Ткаенина за багаж производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Имаме во продавница за нашите клиенти, со широк спектар на

Ткаенина за багаж

кои се користат за различни индустрии. Тоа се нудат на нашите клиенти во стандард, како и кориснички спецификации.
  • Ткаенина за багаж - Luggage fabric
Ткаенина за багаж
модел - Luggage fabric
Ткаенина за багаж

Може да ви помогне брзо да го разликувате вашиот багаж,заштедете време,и чувајте ги вашите работи безбедни.Го заштитува вашиот багаж од гребнатини и случајно менување на подвижната лента за багаж.
Главни карактеристики
95%полиестер 5%спандекс
Изработено од еластичен полиестер-спандекс ткаенина за максимална издржливост и вклопување.

Заштитна
Отпорен на прашина,спречува лесни гребаници и го штити вашиот багаж од контаминација.

Живописни бои
Најновата технологија за печатење обезбедува светли и јасни бои кои одговараат на вашите најлуди дизајни.

Лесен за користење
Дизајниран за брза и лесна инсталација,вклучува лева страна за рачка за багаж,горниот отвор за горната рачка.
Enquiry Now
производи Листа
Ранец Ранците се широко користени во нашиот секојдневен живот,како што се ранци на отворено,училишни чанти,торби за лаптоп,патнички торби,итн.Поради различните употреби за различни пригоди,различни се и материјалите потребни за ранци.Високо-перформанси ткаенини и носат-отпорен и водоотпорен-отвратните најлонски материјали се избрани за да се создадат атрактивни ранци со текстура и функционалност.Притисокот-олеснувачки и дишечки ленти за рамо и ергономска подлога за 'рбетот создаваат удобно патување со ранец.
Торба за трекинг КОРДУРА~Специјалната структура на најлонската ткаенина и дава многу предности,како што е добра отпорност на триење,отпорност на кинење,висока јачина,отпорност на вода,мала тежина,мекост,стабилна боја,и нема промена со текот на времето.отпорност на кинење,висока јачина,отпорност на вода,мала тежина,мекост,стабилна боја,долготрајна употреба без лесна промена на бојата,и лесно се чисти-и така натаму.КОРДУРА-е назначена најлонска ткаенина за многу марки и воени ширум светот.Во денешно време,исто така е широко користен во различни видови ранци,торби,чевли,спортовиВо денешно време,исто така е широко користен во сите видови ранци,торби,чевли,спортска облека,облека за пешачење на отворено,работна облека,итн.Со напредокот на текстилната технологијаПовеќе од 20 години,DuPont ја развива новата CORDURA®ткаенини.Повеќе од 20 години,DuPont работи на развој на нови технологии за CORDURA-и воведе широк спектар на ткаенини во различни мешавини на материјали.Ткаенините CORDURA се достапни во широк спектар на материјали,од ултра-лесни ткаенини до ултра-отпорни на триење.Ткаенините CORDURA се достапни во широк спектар на материјали,од ултра-лесни ткаенини до ултра-ткаенини отпорни на триење.
Воена торба Нудиме голем избор на воени ранци и ранци во различни бои,големини и камуфлажни модели од 20-литарски патролни пакувања до пакети за напад од 40 литри и до масивни 100+литар MTP Бергенс. Нашиот асортиман е достапен во различни камуфлажни модели, како што е Multicam,МТП на британската армија(Модел на повеќе терени)и британската DPM камо и обезбедена од врвни брендови како Snugpak,Про-Сила и мародер. Ние, исто така, акции армија-стилски држачи и комплет чанти,кадетски ранци,водоотпорни суви кеси,навлаки за ранец,облоги и вреќи и берген странични џебови и додатоци кои ќе ви помогнат да го извлечете максимумот од вашиот пакет.