Водоотпорна крпа

Висок квалитет Водоотпорна крпа Добавувач, производител од Taiwan.
Ние сме професионални Taiwan-Базирана компанија која се занимава во Производителот, извозникот и снабдувач Водоотпорна крпа со широк спектар. Имаме високо квалификувани и посветен на работна сила кои ви уверува на за време на испорака на производи со висок квалитет. Ако сте заинтересирани во сите стилови, Ве молиме слободно да контактирајте не.
За да го пронајдете и купувате најдоброто Водоотпорна крпа, треба да знаете за највисок квалитет на Водоотпорна крпа производител, снабдувач, трговија на големо, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика
Ние нудиме на нашите клиенти

Водоотпорна крпа

производи. Ние цврсто веруваме дека основните вредности се задржи организации стабилна и се фокусираше кон заедничката цел. Нашите основни вредности ни помогна да постигнеме нашата мисија да се донесе мерливи придобивки за нашите клиенти.
  • Водоотпорна крпа - Waterproof fabric
Водоотпорна крпа
модел - Waterproof fabric
Водоотпорна ткаенина

Водоотпорни ткаенини се ткаенини кои се,инхерентно,или биле третирани да станат,отпорен на пенетрација на вода и мокрење.Терминот”водоотпорен”се однесува на усогласеноста со регулаторната спецификација и специфичните услови на методот на лабораториски испитувања.Тие се обично природни или синтетички ткаенини кои се ламинирани или обложени со хидроизолационен материјал како гума,поливинил хлорид(ПВЦ),полиуретан(СТП),силиконски еластомер,флуорополимери,и восок.Третманот може да биде или на ткаенината за време на производството или на готови производи по производството,на пример со хидроизолационен спреј.Примерите ја вклучуваат гумената ткаенина што се користи во јакните на Мекинтош,сауна одела и чамци на надувување.
Enquiry Now
производи Листа
Медицинска мембранска ткаенинаМедицинска мембрана Полиестер 75 Denier антибактериски greige,употребата на неоргански сребрени јонски антибактериски материјали,со супериорен антибактериски,може да ја инхибира активноста на живите бактерии,вируси,за да се спречи размножување на бактерии за да се создаде вискозно чувство,микробно влошување на мирисот.А ефектот е континуиран,дури и по долг период на употреба или повеќекратно миење сè уште може да одржи совршен антибактериски ефект.Тоа е долго-траен антибактериски материјал.Сигурна безбедност за човечкото тело,без штетни тешки метали,преку акутна орална токсичност,иритација на кожата,чувствителна кожа и други тестови.И пристап до ЕПА на САД,FDA и други сертификати.Постои и отпорност на топлина,дури и во топла средина
Анти-бактериска ткаенина Анти-бактериската заштита помага да се спречат мириси и габични акумулации во текстилните производи, исто така, да се намали растот на бактерии кои предизвикуваат непријатни мириси на телото. ✓Анти-бактериски влакна:Антимикробните адитиви може да се стопат измешани во полимерот за време на обработката и да обезбедат третман за ограничување за контрола на бактериите или габите. ✓Антимикробни адитиви:Антимикробните ткаенини и текстил се влакна-на база на супстрати на кои се нанесени антимикробни средства на површината,или инкорпорирани во влакната,правење производ кој го инхибира растот на микроорганизмите. ✓Анти-бактериски облоги:Нашиот анти-бактериската обвивка го спречува растот на бактериите со уништување на нивниот клеточен ѕид.Тоа’долго-термин терминатор на микроб кој безбедно враќа над 90%на бактерии. Функциите на анти-бактериска ткаенина доаѓа од завршна обработка или предиво,кои ја чуваат ткаенината од бактериски и свежи од мирис е најмногу за ткаенина за спортска облека,бебешки текстил.
Заштита од топлина Направени со широк спектар на подлоги,ХИТЕКС®Ткаенините и текстилот отпорни на топлина имаат континуирана работна температура од 400̊Ф&бик;204̊C до 5000̊Ф&бик;2760̊В(нема присуство на кислород).Многу стандардни производи се достапни во конфигурации од плетена или ткаена ткаенина,плетена или плетена лента,плетено или плетено јаже(и тркалезни и квадратни),и плетени или плетени ракави.Имаме и можност да ламинираме со фолија или притисок-чувствително лепило или нанесете специјален слој за апликации кои бараат зголемена топлина,абразија,или хемиска отпорност.