Професионална водоотпорна јакна

Професионална водоотпорна јакна Производители. Купете висок квалитет Професионална водоотпорна јакна од Taiwan.
WOUDER TEXTILE CO., LTD. со богати искуства на производителот снабдувач и извозник на Професионална водоотпорна јакна фабрика во Taiwan, Во целиот свет клиенти, ние искрено добредојде повеќе глобални партнери да соработуваат за да формира нова бизнис. ние ги преземаме се заврши во рок од ветената временска рамка и нашите услуги се достапни на многу конкурентни цени. Повеќе модели на нашите производи, ве молиме контактирајте не сега!
За да го пронајдете и купувате најдоброто Професионална водоотпорна јакна, треба да знаете за највисок квалитет на Професионална водоотпорна јакна производител, снабдувач, веледрогерија, дистрибутер, OEM и ODM од фабрика во Taiwan
Во меѓувреме, ние исто така, сакаат да придонесат за популаризација на модерен

Професионална водоотпорна јакна

со нашите совршен производ функции, човечки дизајн, напредни технологии и научни управување. Ние со нетрпение очекуваме да соработуваме со вас.
  • Професионална водоотпорна јакна - DMJ001
Професионална водоотпорна јакна
модел - DMJ001
Мажите’s поларна топла облека водоотпорна и ветроупорна две-парче јакна(Водоотпорна јакна)
DMJ001

Светот’првиот ePTFE филм-функционален филм од медицински степен,100%водоотпорен.Ткаенина отпорна на ветер и дише,водоотпорен WP40,000mm MP10 за дишење,000 mvp,99%Водоотпорен од професионален степен C6:99%водоотпорен,анти-загадувањето,анти-извалкање,со мулти-функционален дизајн,од две-дизајн на парче,два-начин патент,до мулти-дизајн на џеб,многу погоден за време на дожд и снег,и стана официјална употреба на европските и американските воени униформи.
Enquiry Now
производи Листа
Јакна за скијањеGTX-001 Гор Текс 2-во-1 јакна во Европа ▪Водоотпорен 45000 mm/Пропустливост на влага 10000 MVP или повеќе. ▪Светот’првата ePTFE мембрана-100%водоотпорен.Ткаенина отпорна на ветер и дишеИсклучително студено-отпорен 0~-40 степени Ц,тешка зима,дождот и снегот го блокираат абењето на климатаПрецизирани се униформите на европската и американската армија.Оригинална водоотпорна лепенка и технологија за шиење GORETEX SEAMАспираторот се одвојува и може да се затвори во јаката;внатрешниот дел од слојот со четка е густ и тополПатентот YKK може да биде реверзибилен 1.2 милиони патиМанжетните имаат ѓавол’Дизајн за прилагодување на натопи за ефикасно да го блокира студениот ветер да влезеГрадите се дизајнирани со широка заштита од ветер за да го блокира студениот ветер да влезе.Облеката има голем капацитет на лесни џебови
Жените’Топла облека со стојна јака водоотпорна и ветроупорна јакна со мека школка(меки-школка јакна)HJL001 Германија специјална морска облека,сендвич одговара,сендвич помеѓу водоотпорен и дише,Мембрана висока-густина мазна ткаенина за да се постигне ветроупорна,дише и дише,во комбинација со тефлонски водоотпорен,нафта-отпорни,нечистотија-отпорни,мека ткаенина,лесен,правејќи ја подобра отпорност на абење,верзијата на дизајнот е голема,персонализирани,станете моторџија/снег/на отворено/ладно/качување/во странство мора да има.
Жените’Функционална ткаенина заштитна од ултравиолетови зраци брзо дише-капут за сушење(УВ јакна)SJL001 Употребата на технологија функција ткаенина,за да се постигне надворешниот слој на трајна заштита од сонце,внатрешниот слој на кондензација кул чувство,апсорпција на влага и потење,ефикасно дишење....Голем број на функции,како елегантен дизајн,патка јазик капа раб продлабочи и се прошири,маска за сончање за да се спречи губење на куките за уши,конска опашка преку дизајнот за да се олесни носењето на шапката,скок во боја појас,криви три-димензионални,палецот низ манжетните и ракавиците,да ја исполни функцијата на мулти-облека за намена.